email marketing powered by FreshMail

Wesprzyj Fundację Zaczyn 1% z podatku

Wesprzyj Fundację Zaczyn 1% z podatku

Wesprzyj Fundację Zaczyn 1% z podatku

Fundacja Zaczyn to Organizacja Pożytku Publicznego (OPP), która od 2014 roku realizuje ambitne projekty na rzecz społeczności seniorów. Każdego roku tysiące osób 60+ korzysta z naszych kursów cyfrowych, bierze udział w corocznej Paradzie Dojrzałych Wspaniałych, doskonali się pod naszym kierunkiem jako członkowie gminnych Rad Seniorów. Wydajemy pismo eksperckie „Polityka Senioralna”, prowadzimy kampanię społeczną Zrozumieć Starość, realizujemy działania lokalne w kilkudziesięciu miejscowościach. To wszystko robimy w kilkuosobowym zespole, pracującym w niewielkim biurze na warszawskim Starym Mieście. Aby rozwijać nasze działania potrzebujemy także Twojej pomocy. Prosimy o nią właśnie teraz. 

Wspomóż Fundację Zaczyn 1% swojego podatku dochodowego. W 2019 roku będzie to prostsze niż kiedykolwiek, gdyż zmieniają się zasady rozliczania z fiskusem.

W 2019 roku nie trzeba samodzielnie uzupełniać formularza PIT. Robi to za każdego podatnika Urząd Skarbowy. Podatnik powinien jedynie sprawdzić poprawność danych, co zajmuje dosłownie kilka minut. Żeby to zrobić wystarczy wejść na Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/.

Po zalogowaniu do portalu należy zaakceptować sprawozdanie i wysłać je. A przed wysłaniem wpisać w odpowiednią kolumnę dane organizacji pozarządowej, którą chcecie obdarować. Mamy nadzieję, że wpiszecie nasze dane:

Fundacja Zaczyn, KRS: 0000400912

Jeśli jesteś osobą, która pobiera emeryturę lub rentę i nie osiąga dodatkowych przychodów z tytułu pracy, to wciąż możesz przekazać nam 1% swojego podatku. Wystarczy uzupełnić formularz PIT-0P. Formularz znajdziesz w swoim Urzędzie Skarbowym lub w wersji elektronicznej tu: zapisz formularz PIT-OP. Wydrukuj go, uzupełnij, podpisz i wyślij do swojego Urzędu Skarbowego. Możesz użyć poczty tradycyjnych lub wysłać formularz na adres mailowy urzędu.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Jeżeli chcesz wiedzieć, co dzieje się w polityce senioralnej w Polsce - zapisz się na newsletter i otrzymuj nowe numery pisma na maila.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach wysyłki nowych numerów magazynu Polityka Senioralna.

email marketing powered by FreshMail